Home Aktualności Relacja z wydarzenia pt. “Accelerating Change and Driving Value” podczas MWC i 4YFN w Barcelonie!

Relacja z wydarzenia pt. “Accelerating Change and Driving Value” podczas MWC i 4YFN w Barcelonie!

Małopolska Startup Rocket

Relacja z wydarzenia pt. “Accelerating Change and Driving Value” podczas MWC i 4YFN w Barcelonie!

W ramach ścieżki Diversity4Tech (Różnorodność w sektorze technologicznym) w dniu 29.06.2021 r. podczas targów MWC oraz 4YFN odbył si e panel pt. “Accelerating Change and Driving Value” (Przyspieszenie zmian i zwiększenie wartości).

Był to panel poprowadzony w sposób hybrydowy, w który uczestniczyli: Lucy Cooper, Dyrektor ds. Innowacji w Europie, Accenture (online), Veena Marr, Konsultantka Sektora Technologicznego, Russel Reynolds (online), Milos Marcic, Dyrektor Generalny, Altruist League (fizycznie), Makeda Antoine-Cambridge, Założycielka i Dyrektor Generalna, Genesis International Ltd. (online), Irene Gomez Luque, Dyrektor Globalna ds. Otwartych Innowacji (fizycznie) oraz Caroline Casey, Założycielka The Valuable 500 (online). Panel prowadziła Mary Clark, Dyrektor ds. Produktu w sektorze TMT.

Ten panel, jak i cała ścieżka Diversity4Tech, dotyczył różnorodność i inkluzyjności w korporacjach, w szczególności technologicznych. Lucy Cooper, która rozpoczęła rozmowę, skupiła się głównie na odwadze, na którą należy się zdobyć, aby pokonywać przeszkody. Mówiła o tym, jak mówienie o własnych słabościach pomaga innym, “bycie odważnym sprawia, że inni też stają się odważni”.

Tę tezę poparła Caroline Casey, która przez kilka lat ukrywała swoją niepełnosprawność pracując w Accenture. Mówiła ona o inkluzyjności osób niepełnosprawnych. Jest to ważny aspekt, ponieważ tylko 4% z firm, które mówią o sobie jak o firmach inkluzyjnych, uwzględnia w tym osoby z niepełnosprawnościami. Caroline przytoczyła statystki, że 47% dyrektorów z całego świata ukrywa swoje niepełnosprawności w pracy.

Z kolei Veena oraz Makeda skupiły się na nierównościach płciowych oraz rasowych, ale także na dyskryminowaniu mniejszych firm/startupów. Według Makedy są to główne czynniki przez które rządy oraz firmy tracą pieniądze. Panelistki zaprezentowały kolejne przykłady potwierdzające fakt, że wyniki w firmach o wysokiej różnorodności są lepsze.

Natomiast Milos Marcic mówił o tym jak ważne jest, aby popierać społeczne ruchy prowadzone przez osoby z grup dyskryminowanych, ponieważ zazwyczaj odnoszą one sukcesy. Milos mówił także o potrzebie odwagi wśród osób zarządzających, co dotyczy głównie mężczyzn, którzy powinni dawać przykład innym i wspierać wszelkie osoby dyskryminowane, mówić o swoich własnych problemach itp. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wszelkie grupy dyskryminowane mają niższą samoocenę, przez co na ogłoszenia o pracę w większości odpowiadają mężczyźni, którzy na pierwszy rzut oka “wpasowują się” w standardowe ramy społeczne.

Poparła to Irene, która dodała, że w celu zmienienia czegokolwiek w podejściu do różnorodności, trzeba zwracać uwagę nawet na takie czynniki jak język użyty w ogłoszeniach o pracę.

Wszyscy paneliści zgodzili się, że odwaga jest kluczem do wprowadzenia zmian. Według Milosa, na odwagę powinni zdobyć się w szczególności mężczyźni u władzy. Do pewnego stopnia można liczyć, że zmiana przyjdzie razem z nowym pokoleniem, ale to nie wszystko, dlatego odwaga jest kluczem w rozwijaniu różnorodności i inkluzyjności.

Skip to content