Podczas pierwszego dnia Slush w Helsinkach odbył się panel poświęcony startupom medycznym.

Pierwszego dnia konfernecji SLUSH w Helsinkach odbył się panel pt. Czy dialog na temat femtech jest nadal potrzebny?. W panelu udział wzięły Deepali Nangia (Speedinvestor), Pauliina Martikainen (Maki.vc), Sarah Nockel (Northzone), Therese Mannheimer (Grace Health). Wszystkie panelistki reprezentowały fińskie przedsiębiorstwa.
Panel był w większości poświęcony startupom medycznym. Faktem jest, że na stronie ResearchGate widnieje pięć razy więcej badań dotyczących dysfunkcji erekcji, która dotyczy 19% mężczyzn, niż cyklu menstrualnego kobiet, który dotyczy 90% kobiet. Podczas panelu panelistki rozmawiały o tym, czy dzięki femtech takie rozbieżności mogą zostać uwydatnione, czy wręcz przeciwnie. Czy przez wydzielanie osobnej kategorii działalności kobiecej badania dotyczące zdrowia kobiet będą jeszcze bardziej utrudnione?
Według Therese z Grace Health, kobiety na początku swoich biznesów muszą udowadniać dużo więcej niż mężczyźni. Jednakże, na przestrzeni kilku lat, według inwestorki z Maki, zmieniło się bardzo wiele w postrzeganiu kobiecych przedsiębiorstw. Według niej inwestowanie w femtech stało się bardzo popularne. Jest to m.in. spowodowane dużą ilością startupów, aplikacji, skierowanych do kobiet oraz rosnącą świadomością społeczeństwa.
